GENEL BİLGİLER

OYAKKENT 1. ETAP KONUTLARI

OYAKKENT Projesi, İstanbul'un hızlı gelişen, gözde ve yeni yerleşim merkezi BAŞAKŞEHİR ilçesinde, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) tarafından planlanarak inşaatı Oyak İnşaat tarafından yapılmıştır.

Yaklaşık 103 dönüm arazi üzerine kurulan sitemizde 33 dönüm yeşil alan bulunmaktadır. İstanbul Oyakkent 1.Etap Konutları için Ekim-Aralık 2006 tarihleri arasında yapılan üye başvurularını takiben, 2007 yılında inşaatlara başlanmış, toplam 24 blokta 1096 adet konuttan oluşan projede, konutlar kat mülkiyetli tapu, elektrik-su-doğalgaz abonelikleri açılmış olarak 20-27 Haziran 2009 tarihlerinde teslim edilmiş ve kullanıma başlanmıştır. 

İnşaa başlangıcında İstanbul İli Esenler İlçesine bağlı olan Oyakkent 1.Etap Konutları 2009 yılında yapılan düzenleme ile yeni teşkil edilen İstanbul İli Başakşehir Belediyesi'ne bağlanmıştır. Başakşehir Belediye Hizmet binası sitemizin Güney sınır komşusudur. Sitemiz kuzeyinde Anafartalar caddesi,güneyinde Hürriyet Bulvarı (Ordu caddesi),Batısında Atilla Altıkat  Bulvarı,Doğusunda ise Gülizar Caddesi ile çevrilidir. Gene Güneyimizde Akşemsettin İlköğretim Okulu, Doğumuzda Oyakkent İlköğretim Okulu ve Lisesi Kuzeyimizde komşu Oyakkent 2.Etap Konutları yer almaktadır. Başakşehir Sular Vadisi Kuzey girişi sitemiz D Kapısına 500 mt. , Sular Vadisi Kuzey girişi yanındaki Başakşehir Devlet Hastanesi D Kapısından çıkışta 750 mt., 17.000 kişilik Başakşehir Fatih Terim Stadı D Kapısına 500 mt mesafededir. 2013 Haziran ayında açılan Başakşehir-Yenikapı metrosu sitemize 1.5 Km. , İstanbul Toptancılar Çarşısı (İSTOÇ) 5 Km., Batışehir ve Mall Of İstanbul yerleşke ve AVM'leri 6 Km. mesafededir. 

Proje Detayları

Kombi, klima, ankastre cihazlar, modüler mutfak ve banyo dolapları, çelik daire kapısı ve laminat parke yer döşemeleri ile son derece modern tasarlanan konutlar, bitkisel peyzajı yapılmış yeşil alanları, kent mobilyaları, spor alanları, otoparkları ve çocuk oyun alanları ile çağdaş bir yaşam alanına sahiptir.

Proje kapsamında 4 tip blokta, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut alternatifi yer almaktadır. Konutların net kullanım alanları 45.83 m2 - 140,65 m2 arasında değişmektedir.

Deprem Yönetmeliği'ne uygun, radye temeller üzerine tünel kalıp sistemi ile inşa edilen bloklara dışarıdan yalıtım (mantolama) uygulaması yapılmıştır.


Oyakkent 1 etap sitesi Site Yönetim planına uygun olarak  her blok yöneticisin üye olduğu 24  üyeli  Toplu Yapı Temsilciler Kurulu ve kendi içinden seçtiği üç kişiden oluşan  Toplu Yapı Yönetim Kurulunca   yönetilmekte ve  yine üç kişiden oluşan Toplu Yapı Denetim  Kurulu  tarafından   denetlenmektedir.

_1442522862013_